Лікування спортивних травм
ШВИДКЕ ТА ЕФЕКТИВНЕ ЛІКУВАННЯ МЕТОДОМ УДАРНО-ХВИЛЬОВОЇ ТЕРАПІЇ
Іноді спортсмени як професійні, так й, що займаються аматорським спортом переоцінюють можливості своїх м’язів під час заняття спортом. У цей час виникає м’язовий біль, який не пов’язаний з розтягуванням м’яза або його ураженням. Найчастіше це відбувається через неповноцінну підготовку до навантажень або через перенавантаження. В цьому конкретному випадку перед початком будь-якого лікування необхідно зробити ультразвукову діагностику (УЗД), щоб уникнути утворення гематоми, пошкодження-розрив структури м’язів.

З досвіду, найбільш часто вражаються м’язи:
- стегна ( напівсухожильний м’яз, півперетинчастий м’яз, двоголовий м’яз) особливо у бігунів та футболістів
- чотириглавий м’яз, часто одночасно супроводжується проблемами біля основи надколінника
- привідний м’яз та м’язи грудей
- великогомілковий м’яз й сухожилля
Залежно від товщини та локалізації травми м’яза, застосовується фокусна та радикальна ударно-хвильова терапія, із застосуванням різних насадок та аплікаторів. Найбільш ефективним є застосування методу ударно-хвильової терапії в період гострого болю, тобто безпосередньо найбільш раніше після травмування. Майже до 95 % пацієнтів, що звернулися в період гострого болю отримували значне полегшення або цілковите припинення болю вже після першого сеансу терапії методом ударних хвиль.

В такому випадку фахівець УХТ обирає процедуру, що несе знеболювальний характер, після такої процедури час другого сеансу можна скоротити до 3 днів, сеанси надалі необхідно провести з інтервалом від 5 днів.
Після проведення 2-3 процедур ми рекомендуємо провести додаткове(повторне дослідження УЗД), для корекції місця впливу ударно-хвильової терапії і для точного вимірювання глибини та осередку ураження м’яза.