Телефони (м. Одеса): +38 073 48 16 999+38 098 48 16 999+38 099 48 16 999
Новая версия сайта доступна по адресу uvt-clinic.com.ua
×

Україномовна версія в стадії наповнення

Лікування плечолопаточного періартриту (заморожене плече)

Періартрит- це запальний процес в великих суглобах. Запалення охоплює такі тканини: капсула суглоба, суглобові зв’язки, що оточують сухожилля і м’язи. Причинами періартриту можуть бути різні травми суглоба, сильні повторювані навантаження на суглоб, запалення може бути пов’язано з переохолодженням.

Захворювання найчастіше зустрічається у пацієнтів середнього та похилого віку, але не милує й молодше покоління, особливо якщо мають місце надмірні перенавантаження роботи суглоба. Найбільш часто зустрічається плечолопатковий періартрит- періартрит плечового суглоба. Періартрит найчастіше вражає плечовий суглоб, але також зустрічається періартрит кисті.

СИМПТОМИ, ПРОТІКАННЯ ХВОРОБИ

Як правило, виникають у людей важкої праці, найчастіше уражаються розгиначі кистей і стоп. Характерний біль при рухах за участю ураженого сухожилля і м’яза. Наприклад, при ураженні променевих розгиначів кисті біль, почервоніння і припухлість локалізуються в області тильної поверхні кисті; при ураженні великого пальця- в області шиловидного відростка, ахіллового сухожилля – вище п’яти. Біль, як правило, виникає під час активних рухів, пасивні рухи часто безболісні.

image33

Розвиток захворювання зазвичай повільний, і відбувається в три етапи. Кожен з цих етапів може тривати декілька місяців, за цей час захворювання набуває хронічного характеру і все більш складно піддається лікуванню.

  • Перша стадія. За умови будь-якого незначного руху виникає біль, обсяг рухів обмежений.
  • Друга стадія. Біль стає не таким інтенсивним, здається хвороба відступає, але одночасно рухи стають жорсткими і з часом рух в місці плеча більш складний, хоча й не такий чутливий.
  • Третя стадія. За умови позитивної динаміки захворювання, обсяг рухів поступово відновлюється. Для пацієнтів середнього та похилого віку цей етап без правильної терапії не доступний.
ЛІКУВАННЯ

Консервативне лікування передбачає іммобілізацію або ж блокаду. Перший варіант лікування сильно розтягнутий в часі і малоефективний, а також передбачає багато дискомфорту. Другий варіант має негативні наслідки і діє тимчасово.

До недавнього часу найбільш ефективним лікуванням вважалося оперативне втручання, але зараз завдяки розвитку методу екстракорпоральної ударно-хвильової терапії з’явилася альтернатива хірургічному втручанню.

Метод ударно-хвильової терапії дозволяє здійснювати цілеспрямований вплив на осередок захворювання, не травмуючи при цьому шкіру та м’які тканини. Вже після першої процедури з’являється позитивний ефект у вигляді значного зменшення болю або навіть зникнення болю. Будь-яких ускладнень і побічних ефектів немає. За період проходження повного курсу лікування підвищуються еластичність зв’язок та сухожиль, що дозволяє відновити повний обсяг рухів і повернутися до повноцінної діяльності.