Телефони (м. Одеса): +38 073 48 16 999+38 098 48 16 999+38 099 48 16 999
Новая версия сайта доступна по адресу uvt-clinic.com.ua
×

Україномовна версія в стадії наповнення

ЛІКУВАННЯ П’ЯТКОВОЇ ШПОРИ

ЩО ТАКЕ «П’ЯТКОВІ ШПОРИ»

Ви належите до великої групи людей, які відчувають біль в місці п’яти протягом дня? Найбільш частою причиною такого болю є відома п’яткова шпора. Біль виникає під аркою стопи, на внутрішній частині поверхні стопи, і тільки в передній частині п’яткової кістки. Ви можете самостійно перевірити це- сидячи, підігніть великий палець ноги по відношенню до вас і продовжуйте по лінії від пальця, промацуючи стопу у напрямку до п’яти до п’яткової кістки. Якщо у вас шпора- ви чітко знайдете точку болю.

Лечение пяточной шпоры (плантарного фасциита) ударно-волновой терапией

СИМПТОМИ Й ДІАГНОСТИКА П’ЯТКОВОЇ ШПОРИ
Біль, як правило, виникає під час перших кроків після пробудження або якщо ви тривалий час сиділи, а потім після того як ви «розходилися» біль притупляється й проходить. Не обов’язково болить сама п’ята, можливі також інші локалізації болю- десь збоку праворуч або ліворуч від стопи, арка склепіння стопи, навіть позаду п’яти.
Біль може бути інтенсивним- відчуватися як цвях в п’яті або скло, при чому сила болю ніяк не залежить від величини шпори.
У міру розвитку захворювання, в ділянках фіброзу починають відкладатися кальцінати-солі у вигляді кристалів, які призводять до подразнення навколишніх тканин, «дряпають» слизові оболонки суглобів, що призводить до запалення, сильного болю, супроводжується набряком навколишніх такинин. Ці солі не розчинні і «примочками» і «бабусиними рецептами» їх не прибрати.
У пацієнта змінюється хода, оскільки відчуваючи біль, автоматично, хворий намагається розвантажити хвору ногу, ступає боком, на носок, кульгає. Якщо уражені обидві ноги, то ходьба загалом стає проблемною.
SIMPTOMYi I DIAGNOSTIKA Pyatochnyie shporyi

Рентгенологічно й на УЗД виявляється наявність шипа або наросту на п’ятковій кістці, звернені всередину.

ЛІКУВАННЯ П’ЯТКОВОЇ ШПОРИ:
Ударно-хвильова терапія
Гарантує повне зцілення, особливо в гострому періоді, без рецидивів . Ефективність доведена клінічно також в запущених випадках, але потрібно більш тривалий вплив на шпору. УВТ руйнує кальцинати, максимально в 40 разів збільшує кровообіг в місці впливу. Знімає набряк і біль, часто вже на 1-2 сеансі терапії. Тканини регенеруються й повністю відновлюються до стану здорових. Ударно-хвильова терапія сучасними апаратами, в руках досвідчених фахівців-ортопедів абсолютно нешкідлива й надзвичайно ефективна.
Фізіотерапія( лазер)
Націлено на поліпшення циркуляції крові, зняття болю і зменшення запалення тканин навколо. Шпору не прибирає, ефективність тимчасова, недовгострокова.
Медикаментозне
Знімає запалення, блокує біль. Підходить для тимчасового швидкого притуплення болю. Вкрай неефективне, не лікує, відновленню тканин і функцій не сприяє. Застосування народних методів призводить до того, що процес переходить в хронічну стадію, пацієнт зважаючи на неефективність використовує всі нові рецепти, і як наслідок консервативне лікування стає тривалим.
Хірургія
Хірургічне: останнє, що потрібно зробити, якщо всі методи були виконані й не мають результатів. Також застосовується за наявності повних протипоказань використання ударно-хвильової терапії. Сучасні технології хірургічного втручання дозволяють скоротити час перебування в стаціонарі хворого, але має бути ще довгий шлях відновлення. На жаль, хірург може видалити лише саму шпору, а не причину її виникнення, тому повторне її утворення доволі часте.
ПРИЧИНИ ВИНИКНЕННЯ П’ЯТКОВОЇ ШПОРИ
 • Спорт, підвищене навантаження
 • Надлишкова вага
  Може містити в собі як постійну зайву вагу, так і збільшення ваги у зв’язку з вагітністю.
 • Плоскостопість
  Це найголовніша і найбільш поширена причина виникнення п’яткової шпори.
 • Інші причини:
  Травми стопи, подагра, цукровий діабет, захворювання хребта і суглобів нижніх кінцівок- при цьому присутній неправильний перерозподіл навантаження на стопи і може виникати п’яткова шпора. Постійна робота з носінням вантажу, підйомів тягарів, це стосується й носіння дітей на руках.
 • Носіння неправильного, незручного взуття.
ПРОФІЛАКТИКА
Це такі заходи як боротьба із зайвою вагою, носіння ортопедичного взуття, необхідно проводити гімнастику стоп, знизити надмірні спортивні навантаження або проводити їх тільки в спеціальному взутті, уникати травмування стоп. Найголовніше- вчасно звернутися за допомогою до фахівців, не допускаючи розвитку захворювання. Своєчасне звернення знизить ризик виникнення ускладнень і сприяє повному зціленню.