Телефони (м. Одеса): +38 073 48 16 999+38 098 48 16 999+38 099 48 16 999
×

Україномовна версія в стадії наповнення

Лікування ускладнень гіпертонічної хвороби та цукрового діабету 1 і 2 типів

Гіпертонічна хвороба і цукровий діабет 1 і 2 типів є однією з найбільш частих причин розвитку інсультів головного мозку, інфарктів міокарда, ураження нирок та очей, периферичних нервів. Це і є органи, що вражаються в першу чергу за цих патологіях.

Гіпертонічна хвороба-це хронічне захворювання, головною характеристикою якого є стійке підвищення цифр артеріального тиску. Це призводить до гіпертрофії м’язового шару в судинах, зменшуючи їх діаметр.

Сахарний діабет- це група ендокринних захворювань, пов’язаних із порушенням засвоєння глюкози. В результаті чого розвивається гіперглікемія. Гіперглікемія в свою чергу призводить до збільшення в’язкості в крові.

Ці два фактори: гіпертрофія м’язового шару в судинах в результаті гіпертонічної хвороби та підвищена в’язкість крові, що виникає при гіперглікемії, призводять до дифузних ішемічних уражень тканин і органів, підвищення тромбоутворення.

Основна складність у виявленні цих захворювань на ранніх стадіях є обмежена кількість симптомів та їх мінливість. В результаті пацієнти звертаються до лікаря, коли вже є морфологічні зміни в органах і стійка симптоматика.

Лікування гіпертонічної хвороби та цукрового діабету та їх ускладнень є колегіальним завданням, в якій повинні брати участь кардіолог, ендокринолог і невролог.

Основне завдання лікаря-невролога в лікуванні цих захворювань полягає у ранньому виявленні й попереджені ураження центральної і периферичної нервових систем : явищ дисциркуляторної та дисметаболічної енцефалопатій, полінейропатій різного типу.

Унікальність ударно-хвильової терапії в лікуванні та профілактиці цих захворювань та їх ускладнень полягає в створенні акустичних хвиль, контрольованій енергії та її частоти, що проникає в тканини організму, посилюючи мікрокровоток, а отже посилюються метаболічні процеси, активуються процеси регенерації клітин і елімінації продуктів розпаду, таким чином зменшуються явища місцевої інтоксикації. Після проходження курсу УХТ зменшуються явища полінейропатій : значно регресують сенсорні порушення, поліпшується рухова активність, самообслуговування та комфортність життя.