Телефони (м. Одеса): +38 073 48 16 999+38 098 48 16 999+38 099 48 16 999
×

Україномовна версія в стадії наповнення

Лікування розсіяного склерозу

Розсіяний склероз- це деміелінізуюче захворювання головного та спинного мозку. Так само процес деміеленізації може вражати і периферичну нервову систему.

Розсіяний склероз відноситься до поліетіологічних захворювань зі складним та до кінця не вивченим патогенезом.

Залежно від локалізації осередків деміенілізації клінічна картина відрізняється великою різноманітністю : порушення роботи органів чуття- зору, слуху, нюху, порушення чутливості, рухових функцій, порушення мови, ковтання, функції тазових органів. Але основна скарга, що передує описаним вище є виражена загальна слабкість, що впливає на повсякденну активність, працездатність.

Лікування розсіяного склерозу тривале та постійне, має проходити під наглядом лікаря-невролога. Лікування умовно можна поділити на 4 частини:

  • лікування загострень захворювання (екзацербація)
  • ПЗПРС-терапія
  • симптоматичне лікування
  • реабілітаційні заходи та психологічна адаптація

Загострення розсіяного склерозу- це поява нового симптому та/або значне погіршення «старих» симптомів. Так само можна і розглядати і МРТ-екзецербацію: поява «нових» осередків деміелінізації, що накопичують контрастну речовину без значного погіршення самопочуття. Лікування екзецербації відбувається під наглядом лікаря-невролога в умовах неврологічного стаціонару із застосуванням глюкокортикостероїдних гормонів ( пульс-терапія)та обмінного плазмаферезу.

ПЗПРС-терапія спрямована на зменшення частоти та тяжкості загострень, уповільнення прогресії захворювання.

Існує 2 лінії ПЗПРС-ів:

  • 1-ша лінія: інтерферони бета, глатимера ацетат, діметілфумарат, теріфлунамід.
  • 2-га лінія: окрелізумаб, фінголімод, наталізумаб, мітоксантрон.

Препарати для ПЗПРС-терапії рекомендуються лікарем-неврологом, орієнтуючись на тяжкість, тривалість, прогрес захворювання.

Симптоматична терапія спрямована на зменшення існуючої симптоматики: міорелаксанти за спатичності, препарати, що регулюють функцію сечового міхура за нейрогенного міхура, препарати, що поліпшують координацію і багато інших препаратів.

Реабілітаційні заходи та психологічна адаптація спрямовані на поліпшення якості життя та прийняття свого захворювання. Вони назначаються лікарем-неврологом , орієнтуючись на переважну клінічну картину. Серед різноманітних підходів в психотерапії хороші результати дає когнітивно-поведінкова психотерапія.