Телефони (м. Одеса): +38 073 48 16 999+38 098 48 16 999+38 099 48 16 999
×

Україномовна версія в стадії наповнення

Лікування неврозів

Неврози – це група психічних захворювань з тенденцією до тривалого та прогресивного протікання, клінічна картина яких визначається астенічними, нав’язливими, істеричними розладами, зниженням розумової та фізичної працездатності. Загальним для них всіх є те, що при цьому відсутні органічні ушкодження головного мозку. Для неврозів немає ні вікових, ні статевих обмежень.

Психічними факторами у всіх випадках є:

  1. Зовнішній/внутрішній конфлікт
  2. Тривале/масивне перенапруження
  3. Інтелектуальна/емоційна сфера психіки

Причиною неврозів є невідповідність навантаження можливостям організму і психіки, психотравма. Інтенсивність фактора, що ушкоджує грає не головну роль. Важлива індивідуальна значущість психотравми для пацієнта. На тлі взаємодії психотравми і особистості формується ключова ланка патогенезу неврозів- невротичний конфлікт, а недостатня адаптація до нього призводить до розвитку та прогресуванню захворювання. Постійний супутник всіх стресів і як наслідок неврозів- гіпоксія. Це обумовлено збільшенням тонусу симпатоадреналової системи та надалі спазмом судин, що призводить до зменшення об’ємного кровоьоку в органах та тканинах. Супутня патологія так само ускладнює перебіг неврозу.

Можливі варіанти і причини розвитку невротичних станів.

  1. Нерво-соматичні або психосоматичні хвороби. Це поліетіологічні захворювання, одним з пускових факторів яких є психогенний. Він може грати роль вирішального чинника, поєднуючись зі спадковістю, хронічними захворюваннями. До психосоматичних хвороб належить гіпертонічна хвороба. Виразкова хвороба шлунка та дванадцятипала кишка, сахарний діабет, нейродерматит та інше.
  2. Група неврозів. Це психогенні захворювання нервової системи функціонального характеру. За цих станів відсутні анотомічні зміни в структурах головного мозку, але їх функціональна активність змінена. Невротичні реакції завжди є наслідком конфлікту між ситуацією і адаптаційними можливостями психіки та організму.
  3. Неврозоподібні стани, які пов’язані з перенесеними або поточними захворюваннями. Це хронічний процес, який послаблює хворих, викликаючи в них важку реакцію на хворобу і клініку, подібну неврозам.

Лікуванням неврозів та невротичних станів займається лікар-невропатолог або психіатр, що спеціалізується на прикордонній психіатрії. У лікуванні застосовуються різні методики: психотропна терапія, психотерапія, фізичні методи впливу.

Застосування УХТ в лікуванні неврозу та невротичних станів направлено на стимуляцію кровотоку на рівні капілярного та прекапілярного русла, активації метаболізму, регенераторних можливостей організму, таким чином підвищується стресостійкість організму та особистості, скорочуються терміни захворювання.