Телефони (м. Одеса): +38 073 48 16 999+38 098 48 16 999+38 099 48 16 999
×

Україномовна версія в стадії наповнення

Лікування мігрені

Мігрень відноситься до первинного, істинного головного болю, характеризується нападами різкого, інтенсивного головного болю, частіше в одній частині голови, з відчуттям тиску на очне яблуко, нудотою, іноді блювотою, фото-фонофобію. Близько 10-15 % пацієнтів зазначають появу різних форм аури за кілька хвилин до мігренозного нападу: спалахи перед очима, закладеність носу, відчуття в грудній клітині, що важко описати, в животі, кінцівках.

Мігренозна атака триває від кількох годин до кількох діб, час атаки не пов’язаний з часом доби, фізичним чи розумовим навантаження.

Серед етіологічних факторів мігрені значення має спадковий, статевий ( у жінок зустрічається частіше, що пов’язують з менструальним циклом), харчування і зловживання кавою. Але в більшості випадків причину мігрені виявити не є можливим.

Під час нападу мігрені виокремлюють кілька стадій: продромальний період, аура( якщо є), власне головний біль та постдромальний період.

Продромальний період почнеться одразу за кілька хвилин до атаки, характеризується зниженням настрою, дратівливістю, млявістю, можлива зміна смакових уподобань.

Аура( якщо вона є) буває найрізноманітнішою: найбільш часто зустрічається зорова аура( фотопсії або скотоми), рідше розвивається сенсорна( парестезії), рухова( парези), вестибулярна (запаморочення), абдомінальна аура. Нерідко різні варіанти аури можуть поєднуватися.

Період власне головного болю без медикаментозного лікування може тривати до 75 годин, в середньому 24 години, іноді сон різної тривалості допомагає обірвати наступ.

Постдромальний період характеризується зниженням настрою, працездатності, млявістю, загальною слабкістю; тривати від кількох годин до кількох діб.

Таким чином, на кожній стадії нападу якість життя пацієнта виявляється зниженою. При цьому найдезадаптуючим фактором є власне головний біль.

Лікування мігрені- це тривалий період, іноді, вживання профілактичної терапії довічне. Лікування мігрені проводить лікар- невролог, воно повинно бути комплексним, з використанням різних методів лікування: медикаментозного, психотерапевтичного й різні методи фізіолікування.

В розвитку приступу та підтримці мігренозної готоаності деякі автори виділяють міофасціальні тригерні точки в м’язах шиї і голови, що знаходяться в місці іннервації трійчастого нерва.

Тому ударно-хвильова терапія займає особливе, унікальне місце в комплексному лікуванні мігрені. Вона спрямована на усунення патогенетичних факторів хвороби: нормалізація внутрішньомозкового кровотоку та інактивація міофасціальних тригерних точок у м’язах шиї та голови.

Поєднання ударно-хвильової терапії з медикаментозною дозволяє значно знизити частоту і тяжкість мігренозних атак, зменшити обсяг медикаментозного лікування і в кінцевому підсумку покращити якість життя пацієнтів з мігренню.