Телефони (м. Одеса): +38 073 48 16 999+38 098 48 16 999+38 099 48 16 999
×

Україномовна версія в стадії наповнення

Лікування хвороби Паркінсона

Хвороба Паркінсона- це нейродегенеративне захворювання, що характеризується повільним та прогресивним зниженням вмісту дофаміну в структурах головного мозку, внаслідок загибелі нейронів, що відповідають за його синтез.

Основні симптоми хвороби Паркінсона поділяють на моторні: тремор спокою, скутість (ригідність), уповільнення рухів із зменшенням їх амплітуди ( брадикінезія), порушення ходи ( човгальна хода) і/або положення тіла ( положення прохача), збіднення міміки (олігомімія), і немоторні: слинотеча, запори, ортостатичні порушення артеріального тиску, порушення сну, пітливість.

Діагноз може бути поставлений на підставі клінічної картини, амнестичних даних та параклінічних досліджень, що виключають захворювання з подібною клінічною картиною.

Лікування хвороби Паркінсона повинно відбуватися під наглядом лікаря-невролога та націлено на заповнення дефіциту дофаміну в структурах головного мозку, активацію дофамінергічних систем. Для цієї мети використовують препарати левадопа+карбідопа, для посилення їх ефектів або зниження побічних дій в схему лікування додають інгібітори МАО-В, агоністи дофаміну, амантадин. За фармакорезистентності формах хвороби Паркінсона без деменції застосовують стереотактичну глибоку стимуляцію мозку.

Варто чітко відрізняти хворобу Паркінсона та паркінсонизм, що характеризується подібною клінічною картиною, але має інші причини: судинний, посттравматичний, інтоксикаційний, що виникає при використанні деяких груп ліків та вживанні різних речовин немедикаметозного характеру. Паркінсонізм лікується відповідно до виявленого етіологічного фактору.