Телефони (м. Одеса): +38 073 48 16 999+38 098 48 16 999+38 099 48 16 999
×

Україномовна версія в стадії наповнення

Лікування болю в спині та хребті

 Біль в спині


Біль в спині , мабуть, відчував кожен житель Землі. Гарна новина полягає в тому, що в більшості випадків причина болю несерйозна та може бути вирішена через кілька днів або тижнів. Однак деякі симптоми можуть бути серйознішими, які вимагають повної оцінки та діагностики у досвідченого лікаря. Ця стаття допоможе вам визначити, коли достатньо самодопомоги або коли краще шукати кваліфіковані поради.


Будова вашої спини

Ваш хребет складається з 24 окремих кісток, що називаються хребцями, які пов’язані один з одним поруч зв’язок і м’яких тканин. Нижня частина хребта з’єднана з хрестцем, який є частиною вашого тазу.

Криві форми та різні розміри хребців (разом з дисками між ними), допомагають рівномірно розподіляти вагу вашого тіла на хребет та створювати гнучкість, необхідну для вигину або обертання вашої спини.

До хребта прикріплюється складна група м’язів.

Спинний мозок проходить через центр кожного хребця. Кожна зі сторін кожного хребця- це виходи спинного нерва зі спинного мозку, які передають сенсорні та рухові сигнали між вашим мозком і певною частиною вашого тіла.

  

Що викликає біль в спині?

Найбільш часта причина болю в спині, особливо болю в попереку,- це поєднання поганої постави та відсутності руху, зазвичай спостерігається у людей, які ведуть малорухливий спосіб життя, вимушено довго сидять. Це відомо як механічний біль в спині та не є серйозним захворюванням. Проте, це може викликати незручності, дискомфорт та постійний біль в спині.

Поряд з порадами щодо виправлення становища, відповідних вправ та методів самолікування, біль в спині повинен бути вирішений через декілька днів або тижнів. Прискорити лікування, практично зняти такий біль можна на першому ж сеансі ударно-хвильової терапії. За кілька сеансів буде повністю усунена причина виникнення хворобливих відчуттів - покращено кровообіг в тканинах навколо хребетного стовпа, відновлено їх нормальне харчування, відновлена рухливість та простимульовані потрібні групи м’язів, щоб біль не повертався надалі.

Однак існують більш складні причини болю в спині, що вимагають більш детальної оцінки, діагностики та своєчасного лікування.

Симптоми

Симптоми, як правило, знімаються з легкими вправами або уникають тривалих періодів сидіння, наприклад, у вихідні дні. Але якщо симптоми ігноруються, біль стає постійним, та проявляється в різному ступені вираження.

У вас може виникнути один із наступних серйозних симптомів:

  • Гострий колючий біль
  • «Голочки», «мурашки» або оніміння в сідницях або ногах
  • Неможливість через біль здійснювати звичні рухи , або сильний біль, сковує всі рухи в спині
  • Сильний біль в спині, особливо при нахилі в спині
  • Нестабільність в положенні стоячи або ходьбі
  • Порушення сечовипускання або випорожнення кишківника

Ці симптоми повинні бути правильно діагностовані, щоб визначити причину болю в спині і забезпечити відповідне лікування.

Якщо у вас виникли будь-які з наступних симптомів, вам необхідно звернутися за медичною консультацією.

Біль у спині та погана постава

Коли м’язи спини слабкі або незбалансовані, дуже важко тримати спину в правильному чи нейтральному положенні, особливо при сидінні протягом тривалого часу. Зрештою, структури м’яких тканин навколо хребта стають перевантаженими, спочатку проявляються у вигляді тупого болю в нижній частині спини.

Інші м’язи можуть також сприяти розвитку поганої постави та болю в спині. Наприклад, ваші основні м’язи ніг можуть стати «щільними» від бездіяльності, сидіння або водіння протягом тривалого часу. В результаті підвищена напруга від будь-якого з цих м’язів може вивести ваш таз з положення рівноваги та збільшити навантаження на нижню частину спини. Потім сидіння надалі посилить перенавантаження вашої нижньої частини спини, що призведе до болю.

Самостійне полегшення болю в спині ?

Майже щодня, одну з наших клінік відвідують пацієнти, які страждають болями в спині, розповідають, як вони борються з проявами болю в спині, наприклад, розтягують спину щодня протягом місяця, висять на турніках, при цьому втирають мазі, роблять масажі і це не приносить значного полегшення.

За типового болю, наприклад в попереку, структури м’яких тканин в нижній частині спини перевантажені, тобто вже розтягнуті, а розтягування надалі, м’яко кажучи, не допоможе точно.

Наші кваліфіковані фахівці- лікарі Медичного центру OCSARAT MEDICAL допоможуть вам з’ясувати причину болю в спині та ефективно її усунути.